Sık Sorulan Sorular

Ürünlere nasıl sahip olabilirim?

İSSEGROSS çatısı altındaki ürünleri web sitemizden kredi kartı veya havale/eft yolu ile stın alablirsiniz. Bazı ürünlere ise doğrudan satış temsilciliği ile daha kolay ve indirimli ulaşabilirsiniz. Eğer sizde bu ürünlerimizle ilgileniyorsanız, İstek Hattından bizi arayabilir, mail atabilir veya sizi aramamız için form doldurup gönderebilirsiniz.

Doğrudan satış sistemi nedir?

Dogrudan Satış sistemi ürünlerin arada toptancı veya perakendeci gibi aracılar olmadan doğrudan üreticiden tüketiciye sunulmasıdır. Bu sistemle tüketici evinde alışveriş yapmanın rahatlık ve kolaylığını temsilciden kişisel hizmet alarak yaşar.

Ödeme seçeneklerim nedir?

Online mağazamız bütün bankaların Mastercard ve Visacard larını, havale ve EFT ödemelerini kabul eder.Kredi kartınızdan ödeme alındıktan sonra ürünleriniz istediğiniz adrese gönderilecektir. Kapıda Teslimde Nakit Ödeme idari sebeplerden yapılamamaktadır.

Siparişlerim tarafıma nasıl ulaştırılacak?

Siparişlerinizi verdikten sonra 24 saat içinde ilk mesai günü kargoya verilir. (tatil günleri hariç) 3-5 gün içinde ürünleriniz tarafınıza kredi kartı ile ödeme formunda belirttiğiniz adrese İSSEGROSS' un anlaşmalı olduğu kargo firmaları (ptt kargo) tarafından teslim edilecektir. Elde olmayan nedenlerden kaynaklanan gecikmeler tarafınıza bilgilendirilecektir.

Kapıda teslimde nakit ödeme nasıl gerçekleşiyor?

Kapıda nakit ödeme idari sebeplerden kabul edilmemektedir. Bu ödeme seçeneğine geçildiğinde; ürün tesliminde ürün bedelini nakit ödeme ile gerçekleştirebilirsiniz. Kapıda nakit hizmet bedeli olarak faturanıza 5,00 TL ücret yansıtılacaktır. Kargo yetkilisi, siparişi veren kişinin kimlik kartı ibrazını görmeden, ürünü hiçbir şekilde teslim etmeyecektir. Bu sebeple sipariş verirken üye (ya da teslimatı alacak kişi bilgisi) / fatura / adres bilgilerinizi tam olarak giriniz. Ödeme yapmadan önce Kargo elemanından, kimlik ibrazı isteme hakkınız vardır.

Ürün teslimatı yapılacağı gün teslimat adresinde bulunmuyorsam ne yapmalıyım?

Teslimat yapmak için gelen kargo şirketi belirttiğiniz teslim adresine geldiğinde sizi bulamaz ise müşteri adına düzenlenmiş “ Müşteri Ziyaret Notu” formunu bırakır. Alıcı en az 3 gün içerisinde kargo şirketine telefon eder ve kargo şirketi teslimatı nereden alacağınızı size bildirir.

Siparişim elime ulaşmadı, ne yapmalıyım?

Siparişinizin elinize ulaşmaması halinde bilgi@issegross.com adresimize mesaj göndermeniz veya 05392079002 nolu telefonu aramanız halinde veya Elvan Mh. İstasyon Cd. No:273 / 9 Etimesgut ANKARA adresine bildirmeniz halinde konuyla hemen ilgilenilecek size detaylı bilgi verilecektir.

İptal, iade ve değişim talepleriyle ilgili aşağıda belirtilen uygulamalarımızı tekrar hatırlatırız;

1. Sipariş verdiğiniz tarihte bize ilettiğiniz iptal talepleriniz, ürünleriniz kargoya verilmediği takdirde işleme alınacaktır.
2. Satın aldığınız ürünleri fatura tarihi itibariyle 7 (yedi) gün içerisinde kulmadan koşulsuz iade edebilirsiniz.
3. Satın aldığınız ürünleri 14 (on dört) gün içerisinde, ürünün ambalajında herhangi bir açılma, bozulma, kırılma, tahrip, yırtılma, kullanılma vesair durumları olmaması ve ürünün müşteriye teslim edildiği andaki hali ile değişimini ve iadesini yapabilirsiniz.
4. Ürün değişimlerinde kargo ücretini her iki yönde de müşteri üstlenir.
5. Siparişlerinizi teslim aldıktan sonra, üründe bir hata olduğunu görmeniz durumunda kargo bedelini ödeyerek bize iade etmeniz gerekmektedir.
6. Gönderilen ürün incelenir, üretim kaynaklı bir hata tespiti yapılması sonucunda ürün değiştirilerek, kargoya vermiş olduğunuz bedel firmamız tarafından kendi hesabınıza aktarılır. Yeni ürünün çıkışı kargo bedeli olmadan adresinize yapılır.
7. Tüm ürünler üretim ve montaj hatalarına karşı 2 (iki) yıl garantilidir.
8. Lütfen kargonuzu teslim aldıktan sonra ürünlerinizin eksiksiz ve hatasız olduğunu kontrol ediniz. Eksik veya hatalı olduğunu düşündüğünüz kargolarınızı teslim almayın, almak zorunda kalırsanız kargo tesliminde tutanak yaparak15 gün içerisinde merkeze yazılı bildiriniz.
9. İade, değişim ve arızalı ürün gönderimlerinizi kargoya;
a) Ürünlerinizle birlikte gelen irsaliyeli faturanız,
b) Kargodan almış olduğunuz makbuz, fatura,
c) Şikayetinizi aktaran bir not ile birlikte veriniz. Bu maddelerden birinin eksik olması durumunda talebinizi karşılamakta sıkıntı yaşayabiliriz.